Тема пустиње обухвата слике, боје и звукове југозападане пустиње Аризоне, њене физичке и метафоричке средине. У серији дигиталних статичних фотографија, интерактивних радова и аудио-визуелних инсталација, евоцирани су сигнали ове магичне околине. Ова колективна изложба укључује и рад професорке Весне Драгојлов, задужене за реализацију догађаја, као и радове садашњих и бивших студената Универзитета за напредне технологије у Аризони, слободно окупљених око предложене теме. Неки експонати баве се фиктивним окружењима која могу да послуже као кулисе за филм, други укључују апстрактне радове, алгоритамску уметност засновану на процесу која је на један широк, неопипљиви начин, попут свеобухватног лука, у вези са предложеном темом.
Учесници:
НИК АЗЕВЕДО, дипломирани студент
Уметност игара и анимација
„Једном са прочитао да стварати уметност значи стварати ‘измишљену представу истине’. Овај кратак али крајње тачан исказ од тада ме непрекидно прати. Веома ме привлачи обликовати и стварати нешто што не постоји. Стога сам као први дипломирао у мојој класи на Универзитету за напредне технологије, завршивши основне студије Дизајна игара док сам се сво време снажно фокусирао на уметност. Сада развијам даље своје способности у правцу дигиталног сликања и наилазим на медијум са којим бих могао бити веома задовољан.“
„Атлас“
Инспирисана грчким митом о Атласу, Катедрала Атлас требало би да портретише грандиозне концепте за којима појединци доследно теже и, што је још важније, веома често их остварују.
--
ДМИТРО ГОРЈАНОВ, дипломирани студент
Дигитални медији
„Дипломирао сам у мају ове године, студијски програм Дигитални медији. Средиште мога рада чине концептуална уметност и еколошко обликовање, укључујући дигиталне слике које служе као кулисе за филм.“
„Нова кућа“
Архитектонски концептуални цртеж за кућу у варијацијама светла и временских прилика
--
МАРИО КАСТАНЕДА, студент
Уметност игара и анимација
„Развијање игара оживело је мој рад, и то је мој медијум за концептуализовање и развој богатих и иновативних искустава. Проналазећи инспирацију у готово двадестогодишњем постојању игара, искрено тежим ка томе да делујем у овој грани индустрије. Са завршеним основним студијама Информатике на Универзитету Кејс Вестерн Ризерв и студијама Уметности игара и анимације и Виртуелног моделовања које похађам на Универзитету за напредне технологије, желим да стекнем свеобухватно и неоспорно преимућство у каријери коју сам одабрао.“
„ЛТВ сајт“
--
КАЈЛ ЏЕНКИНС, дипломирани студент
Виртуелно моделовање и 3D дизајн
Алгоритамска уметност
Дипломирао је на Универзитету за напредне технологије, Виртуелно моделовање и Дизајн, 2010. године, док сада студира развијање софтверских апликација. Алгоритамском уметношћу се бави од 2009. године, користећи софтвер Processing као своје основно средство израза. Усмерен је на укључивање 3D уметности и анимације у интерактивна уметничка дела. Излагао је на Фестивалу експерименталних уметности у Фениксу, у Уметничком центру Меса, SideLuck PotShow Phoenix и у Научном центру Аризоне. www.kylejenkins.info
„Нити“
Алгоритамска уметност
Пројекције на фасадама:
21.30 / Четвртак / 28. јун 2012.
21.00 / Петак / 29. јун 2012.
Бубе“ / „Интервали“
--
ВЕСНА ДРАГОЈЛОВ, ванредна професорка
Дигитални медији
Интеракција човек-компјутер
Алгоритамска уметност
Дипломирала је на Филозофском факултету у Новом Саду (енглески језик и књижевност), а магистрирала на Филолошком факултету у Београду (лингвистика). Усавршавала се на Универзитету Денвер, САД, најпре на постдпломским студијама (историја уметности, 1996-1997) а затим мастер студијама (дигитални медији, 2002). Каријеру универзитетског наставника започела је на Катедри за енглески језик Филозофског факултета у Новом Саду, да би након одласка у Сједињене Америчке Државе деловала на неколико универзитета, пре него што је стекла звање ванредне професорке на Универзитету за напредне технологије у Аризони 2007. године. На овом Универзитету делује на три департмана: Департману за мултимедије, Департману за веб и социјалне медије и Департману за интеракцију између човека и компјутера, предајући низ предмета из области мултимедијалног/графичког дизајна и уметности, како класично у учионици тако и онлајн. Од 2009. године, укључена је у „Шампион програм“ и чланица је Савета Универзитета. У оквиру програма WUS Austria, гостовала је на Универзитету у Новом Саду 2007. године, где је оджала предавања из области сајберфеминизма студенткињама и студентима Родних студија.
Весна Драгојлов је учествовала на бројним међународним конференцијама и уметничким фестивалима, посвећеним областима уметности, науке и технологије. Добитница је неколико значајних награда, од којих се посебно издваја Награда за иновације у настави и развоју курикулума Универзитета за напредне технологије којом је одликована 2010. и 2011. године.
„Космос под видео надзором“
Алгоритамска уметност
Алгоритамска уметности, предавање
17.00 / КЦНС, Клуб „Трибина младих“ / Четвртак / 28. јун 2012.